Plastikų lenkimas staklėmis

Lenkimas staklėmis tai yra labai efektyvus procesas, kuris užtikrina aukštą darbų kokybę.

Yra keletas būdų kaip sulenkti  plastiką. Naudojame du pagrindinius : šaltas lenkimas arba karštas lenkimas staklėmis. Priklausomai nuo lenkimo būdo, galime lenkti plastikus kaip: organinis-akrilinis stiklas (PMMA), poliesteris (PET), polikarbonatas (PC),  polivinilchloridas (PVC),  polistirolas (PS), polietilenas (PE), polipropilenas (PP) ir kt.

Staklėmis galime sulenkti detales, kurių ilgis iki 2050 mm, storis – 25mm.

Karštas lenkimas

Šio būdu gali būti lenkiami beveik visi plastikai. Itin plačiai paplitęs reklamos gamyboje – pavyzdžiui organiniam stiklui lenkti (gaminamos įvairios dėžutės, laikikliai, stoveliai, informaciniai stovai ir daugelis kitų).

  • Norint sulenkti plastiką karštu būdu, jis yra kaitinamas iki tam tikrų temperatūrų.
  • Po įkaitinimo plastikas formuojamas (lenkiamas) į norimą formą.
  • Siekiant užlenkti vieną ar daugiau kraštinių ir išgauti norimą formą, įrengimų pagalba yra kaitinamos tik tam tikros vietos, vėliau plastiką dedame į specialius laikiklius ir paliekama atvėsti.
  • Po atvėsimo medžiaga įgauna  formą, kurią pakeisti galima tik vėl ją įkaitinus.

Siekiant, kad medžiaga gautų kuo mažiau „streso“, mes naudojame profesionalias lenkimo stakles, kurių pagalba galime padaryti nuo vieno iki kelių lenkimų iškarto.

Šaltas lenkimas

Šaltu būdu gali būti lenkiami ne visi plastikai. Pats lenkimo principas yra analogiškas metalo lenkimui. Plastikus galime sulenkti įvairių laipsnių kampais. Lenkiant šaltu būdu medžiaga nėra kaitinama, todėl išvengiama medžiagos pailgėjimo.

Skambinti Rašyti